Kategorie
środki BHP

Fast Citrus, czyli ręka rękę myje

Od dawien dawna, firmy oferujące przemysłowe środki klejące, dołączają do swoich ofert środki myjące, służące myciu rąk po pracy warsztatowej. Środki te muszą przede wszystkim szybko i skutecznie rozprawić się z silnymi zabrudzeniami rąk jak również nie niszczyć przy tym skóry na dłoniach.

Od 30-tu lat oferujemy naszym klientom takie właśnie środki i wcale nie było łatwo przekonać potencjalnych klientów do ich stosowania.

Zazwyczaj słyszeliśmy, że piasek jest równie dobry a jeszcze lepszy jest proszek IXI. To już na szczęście prehistoria. Społeczeństwo jest dzisiaj zamożniejsze i bardziej świadome swoich potrzeb a także lepiej umie doceniać korzyści z dobrych rozwiązań.

Po proponujemy? Nasz sprawdzony już w praktyce przez naszych pracowników produkcyjnych a także wielu klientów w przemyśle środek do mycia rąk nazywa się Multibond-6901 ale bardziej znany jest pod nazwą FAST CITRUS.

FAST CITRUS to zawierający wodę żel do mycia silnie zabrudzonych rąk. Usuwa smary, oleje, tusze, farby, kleje, silikon, zabrudzenia z trawy i ziemi i inne ślady zabrudzeń po pracy warsztatowej.

Produkt poza wodą zawiera detergenty, drobno mielony pumeks, olejki pielęgnujące skórę po umyciu oraz – co najważniejsze – naturalny olejek wyciśnięty ze skórek pomarańczy, czyli Delimonen.

Taka kompozycja skutecznie myje ręce ale też równie skutecznie pielęgnuje skórę dłoni po umyciu. Dłonie po umyciu pozostają czyste i nawilżone olejkami a skóra nie wysycha i nie pęka, nie mówiąc o tym, że ładnie pachnie owocami cytrusowymi.

Produkt jest bezpieczny nawet przy częstym używaniu, jego pH jest zbliżone do neutralnego (7-8).

Jak używać produktu? Na zabrudzoną dłoń należy wycisnąć niedużą ilość żelu (wielkość orzecha laskowego) i rozcierać po całej dłoni a w szczególności w okolicach paznokci aż do rozpuszczenia zabrudzeń a następnie spłukać wodą do czysta. W razie potrzeby czynność powtórzyć.

Uwaga:

  • produkt rozpuszcza tusze i farby drukarskie. Używanie go do czyszczenia odzieży wykonanej z zadrukowanych tkanin może powodować odbarwienia nadruku.
  • Delimonen zawarty w produkcie jest rodzajem olejku eterycznego z grupy tzw. terpenów. Jest bardzo skutecznym naturalnym rozpuszczalnikiem ale ma silny zapach i może uczulać oraz drażnić powonienie u niektórych osób. Sugerujemy sprawdzić czy dotyczy to również potencjalnych użytkowników.

Produkt jest stale dostępny w naszej firmie oraz u naszych sprzedawców. Opakowania to: butelki 500ml i kanistry 4L. Do kanistra można dokupić pompkę dozującą.

Inne produkty z grupy Multibond-69.. to:

  • Multibond-69 – rozpuszczalnik w aerozolu do mycia powierzchni warsztatowych (świetnie usuwa resztki kleju po etykietach)
  • Multibond-6902 – mydło w kostce (obecnie niedostępne – zbyt wysokie koszty produkcji)
  • Multibond-6903 – koncentrat płynu myjącego do podłóg w warsztatach i podobnych powierzchni roboczych
  • Multibond-6904 – płyn dezynfekujący ręce i powierzchnie użytkowe w pomieszczeniach i pojazdach (potrzebę przyniosła pandemia).
  • Multibond-6905 – środek w płynie na bazie olejków eterycznych odstraszający kleszcze (może być stosowany u ludzi i zwierząt)
  • Multibond-6906 – środek odstraszający komary

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *