banner nagłówka

biuro@kleje-przemyslowe.pl

Start    Gdzie kupić?    O nas    Kontakt    Do tyłu

Kleje Przemysłowe > produkty antykorozyjne > rozpuszczalniki i inhibitory korozji

 •  

   rozpuszczalniki i inhibitory korozji

  MULTIBOND 94 - Rozpuszczalnik korozji

  Jest to substancja płynna mająca zdolność całkowitego lub częściowego rozpuszczania tlenków metali (żelaza, miedzi, mosiądzu, aluminium). Proces oczyszczania metalu z tlenków przebiega stosunkowo szybko i jest uzależniony od temperatury otoczenia oraz od stopnia korozji. Bardzo szybko przebiega na miedzi, mosiądzu i brązach.

  Postać płynna

  Jeżeli rozpuszczalnik korozji ma postać płynu, to uzasadnione jest jego używanie poprzez zanurzenie elementów skorodowanych w naczyniu z rozpuszczalnikiem - jest to więc w warunkach warsztatowych wygodny sposób na oczyszczanie z rdzy elementów o małych wymiarach.

  Postać żelu (Antirust Gel)

  W przypadku rozpuszczalnika w żelu, można usuwać korozję z powierzchni pionowych, na fragmentach większych powierzchni (wręcz punktowo) bez obawy spłynięcia żelu pod wpływem grawitacji czy rozpłynięcia się pod wpływem napięcia powierzchniowego. Żel jest idealną formą do małych napraw amatorskich (więcej informacji na stronie: www.antirustgel.com ).


  Nanoszenie żelu antykorozyjnego Nanoszenie żelu antykorozyjnego Nanoszenie żelu antykorozyjnego
  Multibond
  MULTIBOND-94
  Jednoskładnikowy płynny lub żelowy rozpuszczalnik korozji na bazie kwasu ortofosforowego i dodatków wiążących resztki korozji. Pozostawia czystą powierzchnię metalu. Na stali i żeliwie wytwarza cienką warstwę fosforanową. Nie jest ona jednak typową powłoką antykorozyjną, dlatego też powierzchnię po działaniu rozpuszczalnika należy zmyć czystą wodą, wysuszyć i pokryć powłoką antykorozyjną.

  Produkt można stosować na: stali, żeliwie, staliwie, miedzi, mosiądzu, brązach i aluminium.

  Zawiera wodę. Może być stosowany do elektrolitycznego usuwania nalotów i przebarwień ze stali szlachetnych, przy pomocy odpowiednich urządzeń (porada). 

  Uwaga:  Produkt zawiera 28-35% kwasu ortofosforowego o stężeniu 25%. Należy zachować ostrożność przy jego używaniu, zapoznać się i stosować do zaleceń w karcie TDS i SDS oraz uwag na opakowaniu.
  Multibond 94 - postać płynna Postać płynna

  Ciężar właściwy: 1,18g/ml;

  Kolor: żółty-słomkowy;

  Aplikacja: poprzez zanurzanie, rozprowadzanie pędzlem lub gąbką po powierzchniach poziomych, urządzeniem do elektrolitycznego oczyszczania metali.

  Opakowania: butelki 500g,  kanistry 5kg, 10kg
  pdf TDS
  pdfKarty bezpieczeństwa (SDS) udostępniane są naszym klientom przy zakupie produktów. SDS
  Multibond 94 - Antirust Gel Postać żelu (antirustgel)

  Ciężar właściwy: 1,23g/ml

  Kolor: żółty-mętny

  Aplikacja: poprzez rozprowadzanie pędzlem lub gąbką, urządzeniem do elektrolitycznego oczyszczania metali

  Opakowania: pojemniki: 135g,  500g, 1kg

  Brunox Epoxy - Rozpuszczalnik i inhibitor korozji w jednym

  Brunox

  "Dwa w jednym" - to łatwy sposób na szybkie oczyszczanie metali z rdzy z jednoczesny wytwarzanie powierzchni zabezpieczającej przed dalszą korozją. Łatwość polega tu na tym, że oprócz oczyszczenia z luźnej rdzy oraz umycia powierzchni i usunięcia z niej smarów i tłuszczu, nie wykonujemy żadnych innych czynności oprócz nałożenia warstwy produktu.

  Proces chemiczny zachodzący w kontakcie produktu z utlenioną powierzchnią metalu w pierwszym kroku powoduje rozpuszczenie tlenków a w drugim, wytworzenie epoksydowej powłoki antykorozyjnej, w której "uwięzione" zostają resztki zneutralizowanych tlenków. Proces jest stosunkowo szybki.


  Brunox Epoxy to płynny środek antykorozyjny na bazie epoksydów zawierający kwas fosforowy. Produkt w kontakcie ze skorodowaną powierzchnią wiąże rdzę i mocno przytwierdza się do podłoża, tworząc szczelną powłokę zabezpieczającą przed dalszą korozją. Następuje wtedy charakterystyczne przebarwienie z bezbarwnej powłoki na granatowo-czarną. Utwardzona powłoka stanowi warstwę podkładową pod lakiery i farby zewnętrzne. Pokrycie powstałej powłoki lakierem lub farbą jest konieczne dla trwałego zabezpieczenia przed korozją.

  Produkt można stosować na: stali, żeliwie, staliwie, miedzi, mosiądzu, brązach i aluminium. Zawiera związki epoksydowe i rozpuszczalniki.


    Postać płynna
  • baza chemiczna: związki epoksydowe, kwas ortofosforowy, rozpuszczalniki
  • Kolor: jasnożółty
  • Aplikacja: poprzez zanurzanie, rozprowadzanie pędzlem lub gąbką, natrysk pistoletem lakierniczym
  • Opakowania: butelki 30g, 100g, 250g, 500g, kanistry 5kg
    Aerozol
  • Aplikacja: natryskiwanie
  • Opakowanie: pojemnik 150ml spray
  pdf TDS pdfKarty bezpieczeństwa (SDS) udostępniane są naszym klientom przy zakupie produktów. SDS
   
   

  © 2020, Centrum Klejów i Uszczelnień , ulica Ustronna 19, 93-350 Łódź; tel: 42 6457540, 42 6457541